ceník

Rodinné focení:

  • 2300,-
  • 12 upravených fotek v digitální podobě podle vašeho výběru
  • délka focení max. 60 min

Dětské focení:

  • 1400,-
  • 6 upravených fotek v digitální podobě, focení pouze dětí bez rodičů
  • délka focení dle nálady dětí

Individuální focení:

  • cena se odvíjí od vašich konkrétních požadavků, počtu fotek, náročnosti úpravy fotografií….

Rádi byste nějaké focení, které zde není uvedené? Sdělte mi své představy a určitě se domluvíme. 

Každá další upravená fotografie dle výběru 150,-Kč. 

Na facebookových stránkách občas vyhlásím focení v určité lokalitě, když se naskytne možnost focení na ,,sezónním“ místě (slunečnice, kukuřice, balíky slámy, tematické minifocení…..). Zde je uvedena vždy cena dopředu. 

Ateliérové focení je navýšeno o cenu za pronájem konkrétního ateliéru. 

Ve větší vzdálenosti než 20km od Ohrobce je účtována doprava a to 10,-Kč/km i se zpáteční cestou. 

 

 

Jak to probíhá

Na začátku je potřeba probrat, jaké jsou vaše představy, co od fotek očekáváte,  jestli půjde o rodinné nebo individuální focení, zda máte vybrané místo, kde se chcete fotit, nebo mám lokaci vybrat já. Případně je možné i focení u vás doma (sebou vozím LED světlo na přisvícení, popř.blesk) nebo na zahradě. Poté se domluvíme na termínu (s ohledem na počasí) a můžeme jít na to! 

Po focení jsou dvě varianty. Buď vám zašlu náhledy všech fotek (v malém rozlišení s vodoznakem) a vy si sami vyberete, které fotografie budete chtít upravit a nebo necháte výběr na mě a do 10ti dnů vám zašlu domluvený počet upravených fotografií ke stažení přes zaheslované album. Fotografie upravuji podle citu s ohledem na focené téma.  

Časté otázky:

,,Budou naše fotky někde na internetu?“

Bez vašeho souhlasu fotografie nesdílím nikde jinde, než v zaheslovaném albu, ke kterému dostanete vygenerovaný odkaz. Vždy si počkám na souhlas, zda můžu vaše fotografie použít na sociální sítě, webové stránky apod. Nosím u sebe i vytisklý formulář, zda mohu/nemohu fotky prezentovat. Fotografie jsou pro vás, proto je to jen vaše rozhodnutí, kdo všechno je uvidí. 

 

,,A co si mám vzít na sebe?“

Oblečte se hlavně tak, aby vám to bylo pohodlné a také podle toho, k jakému účelu chcete fotky použít. Na klasické rodinné focení je fajn obléknout si hlavně to, co vám bude pohodlné, budete se cítit fajn a nebude vám zima/horko. Také je hezké, když jsou focení lidé trošku sjednocení v oblečení. Ale základem je cítit se v tom fajn a ne řešit, že ty vysoké podpatky jsou krásné, ale že vám v nich za chvíli upadnou nohy, protože na ně nejste zvyklí. Ale když je chcete na fotce mít, doporučuji vzít si i přezutí. Vše spolu můžeme zkonzultovat. 

,,Máme něco vzít sebou?“

Děti si mohou vzít svou oblíbenou hračku, dospělí cokoliv, co mají rádi (příklady: muzika=sluchátka, víno= láhev i sklenky, cvičení=cokoliv, co s ním souvisí……). Ale také si nemusíte, kromě dobré nálady, brát vůbec nic. Máte něco rádi, chcete to na fotce vyjádřit a nevíte jak? Můžeme vymyslet něco společně. 

,,Co když bude pršet?“

V poslední době bohužel předpovědi nevycházejí úplně tak, jak slibují. Takže někdy je jasné, třeba až půl hodiny před focením, že déšť přijde. V tu chvíli se focení ruší a domluvíme náhradní termín. Ostré sluneční světlo také není úplný kamarád na focení, proto focení probíhá v ranních nebo podvečerních hodinách, kdy je Slunce nízko. 

Před focením je důležitá komunikace, takže se nebojte zeptat na cokoliv, nebojte se mi sdělit vaše přání. Udělám maximum pro to, abych vám ho splnila do posledního puntíku a vy měli z fotek radost.